Skaitymo sutrikimų atpažinimas ankstyvajame amžiuje. Kaip gali padėti logopedas?

Skaitymo sutrikimai

Dar ne taip seniai, logopedas daugeliui asocijavosi tik su liaudyje vadinamu vaikišku „šveplumu“. Plintant edukacijai, domėjimas logopedų paslaugomis proporcionaliai auga, o su juo didėja ir specialistų pasiūla. Tai ypatingai pastebima sostinėje, kur nesunku pasiklysti skelbimų, straipsnių ir kitokios virtualios informacijos gausybėje. Todėl šįkart, trumpai ir aiškiai – ką reikia žinoti jeigu jums reikalingas logopedas Vilniuje.

Logopedas Vilniuje vaikams ar suaugusiems?

Logopedas-logoterapeutas, logopedas-specialusis pedagogas, o gal tiesiog logopedas? Specialisto paieškas vertėtų pradėti nuo savo poreikių ir tikslų išsigryninimo. Visų pirma, svarbu ar jo ieškote vaikui neištariančiam vieno-kito garso, ar suaugusiam žmogui turinčiam rimtesnių kalbos sutrikimų. Įprastai, logopedai teikia paslaugas visų amžių žmonėms, tačiau turėdami omeny konkrečią problemą, lengviau išsirinksite specialistą su jūsų poreikius atitinkančia patirtimi.

Atlikite namų darbus

Pasitikėkite tik tomis įstaigomis, kurios nurodo savo darbuotojų kvalifikaciją ir išsilavinimą, bei atidžiai juos panagrinėkite. Atradę jums tinkamą variantą, neskubėkite registruotis. Pradžioje, geriau susisiekite ir pasikonsultuokite, o įstaiga parinks jūsų atvejui tinkamiausią specialistą, jei toks atsiras. Tas pats galioja ir privačiam kabinetui – paskambinkite ir supažindinkite logopedą su savo problema, kad jis įvertintų ar tikrai galės suteikti jums efektyviausią pagalbą. Visgi, nusiteikite, kad tai gali paaiškėti tik po gyvo susitikimo.

Logopedo Vilniuje užsiėmimų kaina

Manoma, kad kainos sostinėje yra gerokai didesnės nei kitur, tačiau vargu ar būtų galima patvirtinti tokią taisyklę. Privačių logopedų paslaugos visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose svyruoja maždaug tuose pačiuose kainų rėžiuose. Vidutiniška, 45 minučių konsultacijos kaina siekia apie 45 eurų. Tačiau tam įtakos turi nemažai faktorių, o ypač, specialisto kvalifikacijos aktualumas ir esamų klientų skaičius.

Logopedas Vilniuje – nuo ko pradėti paieškas?

Jei ieškote pagalbos vaikui, visada verta pradėti nuo darželio ar mokyklos logopedo. Jis suteiks nemokamą pagalbą ir kai kuriais atvejais, jos pilnai užteks problemai išspręsti. Tačiau jei matote, kad nemokamų konsultacijų negana arba mokyklos logopedas nepateisina jūsų lūkesčių, nepasiduokite ir ieškokite pagalbos kitur. Neretai, privatus logopedas gali išspręsti problemą greičiau ir efektyviau. Taigi išleistas lėšas kompensuos sutaupytas laikas ir džiuginantys rezultatai

Logopedas Vilniuje

Į ką dar vertėtų atsižvelgti?

Dvikalbystė

Jei vaikas kilęs iš dvikalbės, pavyzdžiui rusakalbės šeimos, ir patiria sunkumų formuodamas lietuvišką žodyną, svarbu, kad logopedas kosultuotų ir rusų kalba.

Logopedė ar logopedas Vilniuje?

Suaugusiems tai neturi reikšmės, nes mums svarbiausia yra specialisto kompetencija. Tačiau dėl įvairių priežaščių, vaikams kartais būna jaukiau atsiskleisti tam tikroje draugijoje. Todėl visada verta šį klausimą su jais aptarti.

Atsiliepimai

Svarbu ne tik paskaityti atsiliepimus apie įstaigą ir/ar konkretų logopedą, tačiau pravartu atkreipti dėmesį ar jų iš vis yra. Jei specialistas yra nebe naujokas, tačiau neturi publikuoto bent vieno kito atsiliepimo, tai gali būti nelabai geras ženklas jums, kaip potencialiam klientui.

Logopedas online ar gyvai?

Statistinis logopedas Vilniuje gali pasiūlyti tiek gyvas, tiek online paslaugas. Visada verta pasirinkti lankstų specialistą, galintį konsultuoti bet kokiu būdu. Taip būsite tikri, kad išvykus ar pasikeitus aplinkybėms galėsite netrukdomai tęsti darbą.

Logopedas Vilniuje dalinasi patarimais: Kaip sukurti motyvuojančią ir palaikančią mokymo(si) atmosferą?

Sakoma, kad vienas galingiausių būdų kurti draugiškus santykius – šypsena ir juokas. Nieko nėra smagiau, kaip matyti nusiteikusį mokytis vaiką. 
Jeigu laukiate atžalos už logopedo durų, tikėtina, kad girdite iš kabineto sklindančius šiuos arba panašius motyvuojančius šūksnius: Tu šaunuolis/šaunuolė! Valio! Tau pavyks! Duok penkis! Liuks! Paplokim tau!

Geras logopedas, kuriantis smagią ir darbingą atmosferą su ugdytiniais, dažniausiai vadovajasi teigiamomis emocijomis. Jis supranta, kad vaikams nepaprastai reikalinga palaikymo, pagyrimo, padrąsinimo, paskatinimo aplinka. Ne veltui, girdimos frazės kartojamos – nes jos išties patikrintos ir veiksmingos. Drąsiai vartokite jas namie, kurdami palaikančią nuotaiką, kai vaikas ko nors mokosi.

Logopedas Vilniuje

Pratimai, kuriuos rekomenduoja logopedai

Logopedas Vilniuje pateikia kelis pratybų pavyzdžius, lavinančius vaiko garsų tarimą ir stiprinančius kvėpavimą. Gilėjant kvėpavimui, gerėja visų organų ir audinių aprūpinimas deguonimi, tad atlikdami juos gausite visapusiškos naudos. Be to, tai yra ypatingai smagu ir lengva!

Pratimas ,,Šypsenėlė“. Paprastas ir labai smagus būdas pramankštinti lūpas. Atsisėskite kartu su vaiku priešais veidrodį, juokingai pasipuoškite ar pasidažykite dėl smagumo. Šypsokitės veidrožiui pakaitomis suglausdami ir praverdami lūpas, apnuogindami dantis. Tokie pratimai padeda mokantis tarti I, Y, S garsus.

Pratimas ,,Juoko jėga“. Tai natūralaus juoko imitavimas, mėgdžiojimas. Mokydami garsų I, Y, CH, H, K, sakome, kad jie tinka reikšti juoką, pasitenkinimą, kikenimą. Galima kartoti tokius skiemenis: ka ka ka/cha cha cha/ ha ha ha;  ke ke ke/che che che/ he he he; ki ki ki/ chi chi chi/ hi hi hi.

Smagios humoristinės knygelės. Vaikams ir suaugusiems labai patiks šis M. Vainilaičio eilėraštis iš knygos ,,Juokų maišelis“:

Cha cha cha

Vaikštinėjo vienas Cha.
Susitiko antrą Cha.
Į namus jį pavadino,
-Liūdna, Cha?
-Liūdnoka, Cha.
Trūksta mudviem trečio Cha.
Jei ateitų trečias Cha –
Suskambėtų cha cha cha!

Į duris pabeldė svečias.
-Kas ten?
-Cha-bičiulis trečias .
Svečiui durys atsidarė.
-Prašom,-Cha ir Cha jam tarė.
-Prašom,Cha!
-Sėskis,Cha!
Be tavęs, bičiuli Cha,
Neskambėjo cha cha cha!

Šį eilėraštį galima ir skaityti, ir sukurti pirštukų žaidimą. Su vyresniu vaiku galima jį iliustruoti ir paprašyti, kad vaikas papasakotų apie piešinį, vartodamas veikėjų vardus Cha.

Logopedinių pratimų nauda

Tikėtina, kad atlikdami šiuos arba kitus smagius pratimus, susikursite puikią nuotaiką, įgausite daugiau energijos bei motyvacijos. Tai visiškai natūralu, nes juokas aktyvina limbinę smegenų sistemą. Juokiantis dirba abu smegenų pusrutuliai, be to, kraujyje sumažėja streso hormonų, tokių kaip kortizolis, adrenalinas, noradrenalinas. Taipogi, smegenyse sustiprinama neuromediatorių (laimės ir džiaugsmo hormonų endorfino, seratonino, dopamino) sintezė. Pagilėja kvėpavimas, todėl pagerėja visų organų ir audinių aprūpinimas deguonimi.

Tad linkme kuo daugiau atradimų ir smagių patirčių mokant ir mokantis juoktis. Kvatokitės kuo įvairiausiais būdais: garsiai, tyliai, skardžiai, dusliai. Visaip šypsokitės: išraiškingai, gyvai arba kukliai, santūriai. Rodykite pavyzdį ir užkrėskite gerąja energija savo mažylius.

Jei jaučiate, kad Jums gali būti naudinga specialisto konsultacija, kviečiame susisiekti su mumis Jums labiausiai patogiu būdu – telefonu +37064655468, užpildę užklausos formą čia arba registruodamiesi konsultacijai čia. Mielai Jums padėsime, pakonsultuosime ir atsakysime į Jus dominančius klausimus.